10 Międzynarodowy Festiwal Perła Baroku – Koncerty Mistrzów

10 Międzynarodowy Festiwal Perła Baroku – Koncerty Mistrzów

pod Patronatem Honorowym
Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy                                                                                                                

Komitet Honorowy
J.E. Arcybiskup Henryk Hoser
Burmistrz Miasta Kobyłka Robert Roguski

4-11 czerwca

I. INAUGURACJA 4.06. G.20.15 – WSPOMNIENIE WIENIAWSKIEGO
MALESZA – KOTZ – SIKORSKI, Bazylika Świętej Trójcy

Koncert najlepszych polskich skrzypaczek Międzynarodowego Konkursu Skrzypcowego im. Henryka Wieniawskiego. Znakomita- grająca jak Dawid Ojstrach Anna Malesza, oraz ulubienica wielu słuchaczy
Celina Kotz – zwyciężczyni m.in. Konkursu im. Jahnkego i laureatka wielu czołowych nagród na innych konkursach krajowych i międzynarodowych. Przy Fortepianie wybitny polski pianista kameralista, związany z konkursem Wieniawskiego od lat 90-tych- Marcin Sikorski. Usłyszymy 2 półrecitale z wirtuozowskim programem z konkursu Wieniawskiego. Specjalnie dla nas- powtórka konkursu, bez komisji, bez punktów- tylko muzyka.

KONCERT II – 5.06, g.19.00 ROBERT JANOWSKI poezja & ANNA SZAREK wiolonczela „MELODIA SŁÓW”
Sala Kameralna Hotelu Gregory , Kobyłka ul.Napoleona 4
biletowany: 25 zł / zamówienia: perlabaroku@yahoo.pl , sms: 509665571.

Spotkanie autorskie z Robertem Janowskim – piosenkarzem , poetą, aktorem, prezenterem telewizyjnym, ale także zdobywcą pięciu nagród Wiktora za osobowość telewizyjną i laureatem czterech Telekamer plebiscytu Tele Tygodnia, w tym Złotej Telekamery. Szerokiej publiczności znany z teleturnieju „Jaka to melodia?”, który prowadzi, bijąc rekordy popularności od 1997r. Spotkamy się z jego twórczością, tekstami, poezją. Zapraszamy na spotkanie, na prywatne jak jego poezja rozmowy o inspiracjach, artystycznych zachwytach, a wszystko to przetykane muzyką wiolonczeli, ciastkiem i kawą… Anna Szarek- wiolonczelistka i menedżer, laureatka konkursów, dwukrotna zwyciężczyni Międzynarodowego Konkursu Pendereckiego, twórczyni i dyrektor Międzynarodowego Festiwalu Perła Baroku, przyozdobi to kulturalne spotkanie arcydziełami Bacha, i innymi przepięknymi melodiami.

KONCERT III – 6.06. g.19.00 GITAROWA BOSSA NOVA – PEŁECH&HORNA – Sambalanco – premiera płyty,
Bazylika Świętej Trójcy

Pełech & Horna Duo
Krzysztof Pełech zwyciężył kilkanaście najpoważniejszych międzynarodowych konkursów gitarowych na świecie. Kilkakrotnie zwyciężał w plebiscycie na najlepszego polskiego gitarzystę magazynu Gitara i Bas. Jest dyrektorem artystycznym wielkiego gitarowego festiwalu we Wrocławiu Gitara+. Wraz ze znakomitym gitarzystą Robertem Horna – laureatem wielu ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów gitarowych, aktywnie koncertującym w krajach Europy i Ameryki Południowej – tworzą duet, który jest kombinacją oryginalnych aranżacji (m.in Pata Metheny’ego) w stylu samby, bossa-novy, tanga i smooth-jazzu.
Kolejne mistrzowskie spotkanie festiwalu – tym razem z muzyką XX wieku.

KONCERT IV – 8.06. g.19.00 OGRÓD HARMONICZNY – ALBERTO RASI viola da gamba, Bazylika Św.Trójcy

Alberto Rasi – zdobywca Midem Classical Award , Dyrektor Accademia Strumentale Italiana di Verona. Włoski gambista w programie francuskich arcydzieł autorstwa Marin Marais i Saint Colombe. Opowieść o muzycznej drodze tych dwóch wybitnych twórców baroku oraz ich muzyka stały się treścią znakomitego filmu „Wszystkie poranki świata” . Francuski barok na najwyższym poziomie.

KONCERT V – 11.06. g.20.15 – PIEŚNI ENRICO CARUSO – Baltazar Zuniga – tenor & Nazareno Ferruggio – fortepian. Bazylika Św.Trójcy

Znakomity Meksykański tenor – Baltazar Zuniga i jeden z najbardziej rozpoznawalnych obecnie pianistów włoskich – Nazareno Ferruggio w przepięknych pieśniach włoskich. Zuniga -tenor Collegium Vocale Gent- koncertował w większości najbardziej prestizowych sal koncertwych świata od Lincoln Center po Metropolitan Opera, Ferruggio zwyciężał w 18 prestiżowych międzynarodowych konkursach pianistycznych, zdobyl m.in IBLA Grand Prize i wygrał konkurs Premio Valentino Bucchi. Jest obecnie gościnnym wykładowcą w Norwegii, Meksyku i Południowej Korei, oraz koncertuje i prowadzi masterclassy na całym świecie.

Strona Festiwalowa i szczegółowe informacje : www.BestArtPromotion.com/festiwale

PARTNERZY FESTIWALU:
URZĄD MIASTA KOBYŁKA, FUNDACJA PKO BP, FUNDACJA LOTTO, PGNiG, hotel GREGORY,
PARAFIA ŚW.TRÓJCY W KOBYŁCE, BELESSA-MED, KANCELARIA PRAWNA BARCZ -POPIEL

Organizatorem Festiwalu 2017 jest Fundacja Perła Baroku
Twórczyni i Dyrektor Festiwalu – Anna Szarek-Lisiewicz