Bezpiecznie i ekologicznie w Kobyłce z Renault Zoe

Kluczyki do samochodu Renault Zoe zostały przekazane Burmistrzowi Miasta Kobyłka,  Robertowi Roguskiemu podczas ostatniego śniadania z biznesem pod hasłem „Energia do działania”.
Bezpieczeństwo, zwrotność, a przede wszystkim zero zanieczyszczeń dla środowiska to z pewnością największe zalety ekologicznego samochodu zasilanego w zupełności energią elektryczną.

Mając do dyspozycji tydzień testowania auta podjęli się Burmistrz Miasta Kobyłka Robert Roguski, Zastępca Burmistrza Karina Jaźwińska, Doradca Burmistrza Marek Kuch i kierownik Wydziału Oświaty Anna Bielińska-Sobolewska.
Aby testy były wiarygodne samochód Renault Zoe został wypróbowany zarówno na lokalnych drogach, między innymi podczas dostarczenia do szkoły w Wołominie paczek dla Kombatantów z Kresów Wschodnich, jak i na dłuższych dystansach.

Do atutów tego samochodu na pewno można zaliczyć fakt, że jest niewielki a dzięki temu bardzo zwrotny i łatwy do zaparkowania nawet w trudnych z pozoru miejscach. Dodatkowo bardzo cicho pracuje a przede wszystkim dzięki temu, że jest zasilany elektrycznie nie wytwarza żadnych zanieczyszczeń dla środowiska. Minusem z pewnością jest jego stosunkowo wysoka cena oraz długi czas ładowania – potrzeba nawet 30 godzin, aby samochód był w pełni naładowany, a wtedy można nim przejechać do 400 km.

Akcja miała za zadanie promować działania proekologiczne. Miasto Kobyłka wciąż się rozwija, jednak z troską o naszych mieszkańców i o następne pokolenia w swoich działaniach stara się być nowoczesne, z myślą o przyszłości. Stąd przy inwestycji na parkingu w Ossowie w ramach projektu „Parkuj i jedź” powstaną specjalne stanowiska umożliwiające ładowanie samochodów elektrycznych.

Jesteśmy bardzo zadowoleni z wyników testu samochodu Renault Zoe i teraz czekamy na kolejną propozycję i wspólny projekt w ramach działań proekologicznych.

 

Autor: Maria Kurek