MKS Wicher Kobyłka ze złotym medalem na COPA MEDITRRANEO 2017 w Hiszpanii!

Zawodnicy klubu Wicher Kobyłka po raz kolejny wykazali się piłkarskimi umiejętnościami na najwyższym poziomie. W ostatnim tygodniu czerwca w pięknym Blanes na wybrzeżu Costa Brava podczas turnieju Copa Meditrraneo 2017 po ciężkich rozgrywkach z drużynami reprezentującymi między innymi Francję, Anglię czy Danię stanęli na podium ze złotym medalem!

W międzynarodowym turnieju brały udział drużyny w 8 kategoriach wiekowych, między innymi z Włoch, USA, Hiszpanii, Anglii, Danii, Norwegii, Szwecji, Polski, Francji czy Ukrainy. W kategorii wiekowej U-17 zespoły zostały podzielone na dwie grupy. W grupie „A” poza przedstawicielami klubu Wicher Kobyłka znaleźli się Huddersfield (Anglia), New Team (Włochy), NASC Sardegna (Włochy), ES Bruges (Francja) i Skatteball (Dania) . Grupa „B” to Śląsk Wrocław (Polska), Ca La Guido (Hiszpania), GS Pizzoli (Włochy), SPD Tharros (Włochy), Brampton Rovers (Anglia) oraz Hatting Torsted (Dania).

Nasi zawodnicy w pierwszym meczu zmierzyli się z reprezentacją Francji. Po przegranym starciu nic nie wskazywało na to, że możemy jeszcze osiągnąć sukces, jednak kolejne rozgrywki z przedstawicielami Anglii, Włoch i Danią dały nam przepustkę do finału, który wygraliśmy z Włochami wynikiem 2:0.

Zarówno zawodnicy jak i trener zwrócili uwagę na niezwykle wysoki poziom motoryczny i techniczny drużyn z całego świata. W trakcie rozgrywek można było zauważyć bardzo szybkie tempo i agresywny styl gry wszystkich piłkarzy. Dlatego zawodnicy klubu Wicher Kobyłka musieli dać z siebie wszystko i pokazać, że potrafią dostosować się do panujących warunków i za pomocą profesjonalnej gry na najwyższym poziomie pokonać swoich rywali. Podczas całego turnieju stracili zaledwie jedną bramkę, co jest zasługą świetnej gry w defensywie i rewelacyjnego bramkarza.

Patronat nad wydarzeniem objął Burmistrz Miasta Kobyłka Robert Roguski. Wszystkim zawodnikom dziękujemy za wspaniałe reprezentowanie naszej Małej Ojczyzny w międzynarodowym turnieju, gratulujemy zwycięstwa i życzymy kolejnych sukcesów w następnych rozgrywkach.

 

Autor: Maria Kurek