Muzyczna podróż

W Dniu Matki, 26 maja br. o godz. 17.30 w siedzibie Wyższej Szkoły Menedżerskiej przy ul. Kawęczyńskiej odbędzie się uroczysta gala I Ogólnopolskiego Konkursu Piosenki Niemieckojęzycznej Dachl Lieber Wettbewerb. Motywem przewodnim jest piosenka o mamie. Wstęp wolny.

Z Białegostoku, Kluczborka, Częstochowy i wielu innych miejsc, no i oczywiście z Warszawy przyjechały dzieci na doroczny Konkurs Piosenki Niemieckojęzycznej Dahl Lieber Wettbewerb pod Honorowym Patronatem Prezydentowej Agaty Dudy, jaki odbywa się na Pradze-Północ. Chociaż to siódma odsłona, to w tym roku, po raz pierwszy impreza wystartowała jako konkurs ogólnopolski. Pierwsze cztery edycje organizowane były jako konkursy warszawskie, dwie następne, jako mazowieckie, na pierwszą
ogólnopolską, przybyło 250 uczestników. Koordynatorem konkursu, od początku jest Renata Wilczyńska, Dyrektor ZS Nr 112 i Prezes Polskiego Stowarzyszenia Nauczycieli Języka Niemieckiego O/Warszawa: – Serdecznie Państwa zapraszam na Koncert Galowy w Dniu Matki w Auli Wyższej Szkoły Menedżerskiej o godz. 17.30. Muzyczna podróż po krajach niemieckojęzycznych z motywem przewodnim „piosenka o mamie i dla mamy” zapewni Państwu wiele wzruszeń. Uczestnikami konkursu są młodzi artyści,
uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, którzy nie tylko śpiewają ale też tańczą, sami układają choreografie swoich występów i kręcą wideoklipy wyświetlane na scenie podczas występów. Mamy bardzo utalentowaną młodzież otwartą na poznawanie świata i innych kultur. Dziesięcioosobowe jury wśród których byli zawodowi muzycy świetnie znający język niemiecki, miało ogromną trudność z wyborem tych najlepszych spośród 250 uczestników.
Eliminacje konkursowe odbyły się 26 kwietnia w WSM, a zdjęcia i fragmenty występów młodych artystów można obejrzeć na fb profilu konkursu.
Współorganizatorami konkursu są Gimnazjum nr 32 im. A. Asnyka w Warszawie (Otwocka 3), Polsko-Niemiecka Szkołą Spotkań i Dialogu im. Willy Brandta oraz Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Niemieckiego.
Wśród patronów imprezy są m.in.: ambasadorzy krajów niemieckojęzycznych: Austrii, Niemiec, Szwajcarii; Mazowiecki Kurator Oświaty, Poseł na Sejm RP Paweł Lisiecki, Burmistrz Dzielnicy Praga- Północ Wojciech Zabłocki.
Beata Bielińska- Jacewicz