Największa chińska telewizja CC TV z kamerą w Kobyłce

Atrakcyjność inwestycyjna Kobyłki została dostrzeżona przez media zagraniczne. W czwartkowe popołudnie 20 kwietnia 2017 chińska telewizja CC TV nagrała reportaż telewizyjny ze spotkania przedstawicieli chińskiej firmy Nuctech Warsaw Company Limited Sp. z o. o. z Burmistrzem Miasta Kobyłka Robertem Roguskim.

W spotkaniu uczestniczyli również Doradca Burmistrza Przemysław Cichocki, Marek Kuch odpowiedzialny za współpracę z przedsiębiorcami, oraz Pani Emilia Buczyńska-Kołodziejek z Wydziału Komunikacji Społecznej i Promocji

CC TV to największa chińska sieć telewizyjna, która ma już na swoim koncie reportaże promujące polskie regiony – głównie tereny znane z walorów turystycznych. Tym razem zainteresowanie wzbudził potencjał i atrakcyjność inwestycyjna Kobyłki. Zasięg telewizji CC TV, z ponad 5 milionową oglądalnością, jest dla Kobyłki ogromnym wyróżnieniem oraz szansą na zwiększenie zasięgu rozpoznawalności i promocji naszego miasta.

Podczas spotkania z przedstawicielami Nuctech nie zabrakło ważnych tematów dotyczących współpracy między inwestorem, a miastem. Firma jest czołowym producentem systemów skanowania i systemów do prześwietlania ładunków wykorzystywanych głównie przez służby celne. O pozycji chińskiego giganta świadczy fakt, iż 60 procent europejskiego rynku produkcji i dostawy ww. urządzeń należy do Nuctech.

Tematem przewodnim spotkania było podsumowanie dotychczasowej współpracy oraz dyskusja na temat wizji dalszego partnerstwa w ramach kolejnych inwestycji. Firma Nuctech z wielkim zaangażowaniem uczestniczy w rozwoju różnych dziedzin życia Kobyłczan począwszy od sfery biznesowej po duże imprezy sportowe, czego przykładem jest ostatni turniej piłki nożnej WICHER WINTER CUP.

Nasi partnerzy mieli okazję nagrać obszerny materiał w Zespole Szkół nr 3, gdzie zainteresowani uczniowie chętnie odpowiadali na liczne pytania gości. Z dużym zainteresowaniem i uznaniem zwiedzili piękną nową halę sportową, gdzie trenujące uczennice kl. IV zademonstrowały swoje niekwestionowane umiejętności sportowe. Nie zabrakło ciekawych opinii i pytań zarówno ze strony dzieci jak i reporterów, które utwierdzają nas w przekonaniu, że nagrany materiał będzie intrygujący i wyjątkowo urozmaicony.

Nagranie materiału stało się także okazją do wymiany doświadczeń i dyskusji na temat różnic kulturowych, które często towarzyszą podejmowaniu decyzji o charakterze biznesowym. Wizyta delegacji azjatyckiej w Kobyłce jest potwierdzeniem, że nasi partnerzy są bardzo otwarci wobec Europejczyków, pogodni i niebywale zorganizowani. Warto podkreślić, że nasi goście z dużym uznaniem i szacunkiem odnoszą się do dorobku kultury europejskiej i postrzegają Polskę jako rzetelnego partnera do interesów. Miłym gestem dla obu stron stała się wymiana drobnych upominków, które są symbolem sympatii i współpracy.

Z pewnością emisja materiału poświęconego Kobyłce spowoduje, ze nasze miasto pojawi się w świadomości mieszkańców jako szczególnie atrakcyjne miejsce nie tylko do osiedlania się tu z rodziną ale też do inwestowania i prowadzenia działalności gospodarczej. Obecność zagranicznych mediów to niewątpliwie wielka szansa na wpisanie Kobyłki na listę najpopularniejszych lokalizacji na mapie inwestycyjnej Polski.