Obchody jubileuszu Kobyłki zainaugurowane

Wizytą Ambasador Republiki Węgierskiej, przy dźwiękach pięknej ludowej muzyki węgierskiej zainaugurowano jubileuszowe obchody

nadania praw miejskich Kobyłce. 17 grudnia 1968 roku oficjalnie miasto Kobyłka uzyskało prawa miejskie.

Ambasador Węgier – Olsolya Zsuzsanna Kovacs, dziękując za zaproszenie złożyła serdeczne podziękowania za przyjazne kontakty z miastem Kobyłka. Jednocześnie wyraziła nadzieję na owocną partnerską współpracę. W miłej, rodzinnej atmosferze wysłuchano zaprezentowanych utworów muzyki węgierskiej w wykonaniu zespołu ERDOFU. W drugiej części wieczoru znani i lubiani artyści m.in. z ekranów telewizji: Elisabeth Duda, Kevin Aiston i Conrado Moreno rozbawili publiczność ciekawymi anegdotami. W trakcie spotkania podzielili się również swoimi bogatymi doświadczeniami z pracy na planie programu „Europa da się lubić” kilka lat temu nagrywanego dla TVP 2. Zachwycona publiczność z uwagą przysłuchiwała się gościom, którzy z humorem opowiadali o swoich przygodach i językowych potyczkach.

Popołudniowe niedzielne spotkanie w międzynarodowym wydaniu wyjątkowo przypadło do gustu mieszkańcom i rozpoczęło urozmaicony program obchodów 50 – lecia nadania praw miejskich miastu Kobyłka. Zwieńczeniem będzie niedzielny piknik rodzinny na Placu 15 Sierpnia – 27 maja, podczas którego władze miasta zaplanowały moc atrakcji dla małych i dużych mieszkańców miasta.

Emilia Buczyńska – Kołodziejek

Kierownik Wydziału Komunikacji Społecznej i Promocji

Urząd Miasta Kobyłka

tel: 533 529 878; 22 760 70 20