„Osiedle przy lesie” nabiera tempa

Przedsięwzięcie spółki „Kobyłka Dom”, w której partnerem jest Miasto Kobyłka cieszy się coraz większym powodzeniem. Właśnie rozpoczął się III etap budowy, czyli prace związane z konstrukcją nadziemną, a pomimo początków powstawania obiektu już ponad połowa mieszkań znalazła swoich nabywców, co świadczy o tym jak dużym zainteresowaniem cieszy się Kobyłka wśród potencjalnych mieszkańców. Jednak obecni również na tym skorzystają, bo w kompleksie mieszkalno-budowlanym znajdzie się biblioteka, a w planach jest także służba zdrowia i przedszkole. Koniec budowy przewidywany jest na drugą połowę 2018 roku.

Miasto Kobyłka, zaledwie 17 km od Warszawy, rezerwat przyrody, szkoły, przedszkola, place zabaw, ośrodek jeździecki. Pomimo bliskiej odległości od centrum, tutaj można zaznać ciszy i spokoju. Takie argumenty przekonały przedsiębiorców, dla których jest to właściwe miejsce do inwestowania, a potencjalnych mieszkańców do osiedlenia się na stałe wraz z rodziną. Inwestycja „Osiedle przy lesie” to kompleks mieszkalno-usługowy, usytuowany w samym centrum Kobyłki, zaledwie 5 minut od stacji kolejowej.  Przechodząc codziennie ul. Leśną można zauważyć, jak prężnie rozwija się obiekt.

Warto podkreślić, jakie korzyści z obiektu zlokalizowanego w centrum miasta będą mogli czerpać nasi mieszkańcy. Na parterze, gdzie Miasto Kobyłka ma do wykorzystania około 800 metrów kwadratowych w części usługowej z pewnością znajdzie się nowoczesna i dobrze wyposażona biblioteka publiczna zgodnie z zapotrzebowaniem mieszkańców. Jest to duże udogodnienie zarówno dla osób starszych jak i niepełnosprawnych, dla których schody i nieco starsza infrastruktura stanowią barierę. W tym czasie podejmowane są decyzje w sprawie gabinetów służby zdrowia i przedszkola. Jeżeli układ pomieszczeń pozwoli to już w I etapie zostanie wygospodarowana Sala Muzealna dla Miasta Kobyłka.

Jesteśmy przekonani, że wraz z inwestycją „Kobyłka Dom” ta wyjątkowa część naszego miasta zyska zupełnie nowy wizerunek.

Autor: Maria Kurek