Biało-czerwona

Nawiązując do tytułu, wspomnę o moim konkursie „selfiezbiałoczerwoną”, który ogłosiłam wspólnie z Burmistrzem Dzielnicy Praga-Północ Wojciechem Zabłockim na stronie . Domyślacie się, że konkurs ma związek z przypadającym 2 maja Świętem Flagi, kiedy to rozdajemy biało- czerwone flagi i przypominamy historię barw narodowych. To polskie święto wprowadzone na mocy ustawy z 20 lutego 2004, obchodzone między świętami państwowymi: 1 majaŚwiętem Pracy i 3 maja, które jest Świętem Narodowym Konstytucji 3 Maja. Ma ono też na celu podkreślenie rangi przypadającego tego dnia Światowego Dnia Polonii. Pamiętajmy, aby tego dnia ubierać nasze okna i balkony w biało-czerwone barwy.

A teraz porada, jak latem ładnie wyglądać? Po świątecznym wypasie i zimowym zaleganiu pod kocem z ciekawą książką albo przed telewizorem, nasz organizm budzi się ze snu, a nasze sylwetki wołają głośno – zrób coś z tym! Polecam więc napój oczyszczający, w przeciwieństwie do innych odchudzających kuracji, bardzo smaczny. Będziecie potrzebować:
– 8 szklanek wody (czyli mniej więcej 1,5 l),
– dużą łyżkę startego imbiru,
– 1 ogórek pokrojony w plasterki,
– 1 cytrynę pokrojoną w plasterki,
– 12 listków mięty.
Sposób przyrządzenia jest łatwy – wystarczy zalać wszystkie składniki wodą (zalecam letnią) i odstawić na noc, najlepiej w chłodnym miejscu. W ciągu dnia popijacie ten napój za każdym razem, gdy poczujecie pragnienie. Inną wersją tego napoju jest gorąca herbatka imbirowa z cytryną i miodem, dobra na ból gardła i zaziębienie. Życzę zdrowia i kwitnącej urody

Wasza Praska Aktywistka Teresa Mioduszewska