Relacja Dariusza Olszewskiego z Chicago

W sobotę 3 marca 2018 r. z inicjatywy Stowarzyszenia Rajdu Katyńskiego-Pamięć i Tożsamość kierowanego przez Komandora Jacka Kawczyńskiego przed budynkiem Konsulatu Rzeczpospolitej Polskiej w Chicago odbył się wiec poparcia dla Rządu Premiera Mateusza Morawieckiego aby wspólnie zaprotestować przeciwko szkalowaniu dobrego imienia Polski i Narodu Polskiego oskarżanych o holocaust narodu żydowskiego w czasie II Wojny Światowej.

Z wielkim wzruszeniem i uznaniem zebrani wysłuchali świadectwa Porucznika 27 Dywizji Piechoty AK Filipa Ożarowskiego , który przypomniał zbrodnie nacjonalistów ukraińskich na Narodzie polskim .
Arkadiusz Cimoch reprezentujący Związek Żołnierzy NSZ Koło
 Chicago stanowczo i dobitnie stanął w obronie Żołnierzy NSZ oraz Brygady Świętokrzyskiej, powiedział  :” Brygada Świętokrzyska jest atakowana z ośrodków byłych dynastii ubeckich ,  stamtąd wypływają wszelkiej maści oskarżenia…” stwierdził również :” …jeżeli Prezes Rady Ministrów  Premier Mateusz Morawiecki wykonuje fantastyczny gest i pochyla głowę przed Żołnierzami Brygady Świętokrzyskiej a za to jest atakowany to my nie możemy milczeć …”
Komandor Jacek Kawczyński apelował do wpływowych ośrodków żydowskich :…nie zabijajcie prawdy po raz drugi ,nie zabijajcie prawdy , idźcie z prawdą…”
Nad głowami uczestników wiecu powiewały biało-czerwone flagi między którymi polscy patrioci trzymali plansze z wizerunkiem Premiera Mateusza Morawieckiego z napisami w języku polskim i angielskim „Dumna Polska- Polonia Solidarna z Premierem Mateuszem Morawieckim”.
W imieniu Kongresu Polonii Amerykańskiej votum poparcia dla Pana Premiera wyraziła Stanisława Rawicka.
Pani Maria Ładzińska publicznie podziękowała w imieniu swoim i rodziny Panu Premierowi  za okazaną pomoc w drogim i specjalistycznym leczeniu Filipka stwierdziła że…” to że Premier Rządu jest tak bardzo wrażliwy na los dziecka świadczy o Pana wielkości .Serce za serce…”
Vice-Komandor SRKPiT „Poeta” Dariusz Redliński odczytał piękny wiersz własnego autorstwa pt” Targowica”. Robert Redliński reprezentując organizację Polonia for Poland przypomniał aspekt wspólnej walki Żydów i Polaków żołnierzy II -go Korpusu Gen.Władysława Andersa , na koniec stwierdził , że nie zgromadziliśmy się przeciwko narodowi żydowskiemu ale przeciwko kłamcą historii.
Patriotyczne i pełne troski słowa o pomyślność naszej ziemskiej Ojczyzny Polski do zebranych skierował Proboszcz Bazyliki Św. Jacka  Ks. Stanisław Jankowski .Następnie we wspólnej modlitwie  polecaliśmy opatrzności Bożej Rząd Polski kierowany przez Mateusza Morawieckiego.W czasie odśpiewania „Boże coś Polskę”mocno zaakcentowana była prośba do Stwórcy „Ojczyznę Polską racz nam wrócić Panie”.Również odśpiewano „Pieśń Konfederatów Barskich” i obowiązkowo cały  Hymn Narodowy.
Dariusz Olszewski , działacz Solidarności Walczącej  w imieniu organizatorów podziękował wszystkim uczestnikom w wiecu .