SPRAWY LOKALNE

Każdy z nas ma marzenia, plany, projekty na przyszłość. Te które są zrealizowane, dodają energii do dalszego działania, a te które oczekują, by się nimi zająć często potrzebują wsparcia innych osób. Niewidomi i słabowidzący czekają na bezinteresowną pomoc. Dzięki ludziom dobrej woli jesienią 2017 roku ponownie zaczął działać Polski Związek Niewidomych Koło Warszawa Prawobrzeżna w dzielnicy Praga – Północ przy ul. Targowej 15/71.

Do siedziby Związku Niewidomych zgłaszają się mieszkańcy z niedowidzeniem z dzielnicy Praga – Północ oraz przyjeżdżają osoby z innych dzielnic tj. Wesoła, Wawer, Białołęka, Targówek, Praga – Południe, Rembertów. Polski Związek Niewidomych od wielu lat boryka się z różnymi problemami głównie finansowymi na sprzęt rehabilitacyjny tj. biała laska, zegarek mówiący, ciśnieniomierz mówiący. Konieczna jest także likwidacja barier architektonicznych tj. bezpieczne schody na klatce schodowej, linia żółta na pierwszym i ostatnim stopniu celem bezpiecznego dotarcia osób z dysfunkcją wzroku do siedziby Polskiego Związku Niewidomych. Brakuje również tablicy informacyjnej mówiącej o miejscu siedziby Polskiego Związku Niewidomych przy ul. Targowej 15/71. Każda forma pomocy jest mile widziana i na pewno spotka się z wdzięcznością ludzi tak ciężko dotkniętych przez los.

Olbrzymim wsparciem wszystkich mieszkańców Pragi – Północ będzie chęć oddania głosu na projekty z Budżetu Partycypacyjnego, które dotyczą osób z dysfunkcją wzroku, w tym ogólnodzielnicowy projekt Widzieć przez dotyk. Zobaczyć i zrozumieć. Obecnie trwa proces weryfikacji projektów, a następnie odbędą się spotkania konsultacyjne z mieszkańcami. Z projektami Budżetu Partycypacyjnego zgłoszonymi na Pradze – Północ i w innych dzielnicach możecie Państwo zapoznać się na stronie internetowej www.twojbudzet.um.warszawa.pl . Głosowanie odbędzie się w dniach od 15. 06 – 30. 06. 2018r.

Małgorzata Anna Grzegorzewska

m.grzegorzewska13@gmail.com