„Trzy siostry… pożegnanie z sadem.”

W zabytkowych wnętrzach Reduty Banku Polskiego przy ul. Bielańskiej 10 pożegnaliśmy się z sadem, podczas spektaklu pod tym tytułem opartym na sztuce Antoniego Czechowa autorstwa Niny Czerkies-Grzelązki, w reżyserii Witalija Barkowskiego.

Spektakl, stanowiący wariacje na temat czechowskiej sztuki „Trzy siostry” przywołał mi smak prawdziwego teatru. Sprawiły to – symboliczna scenografia, proste lecz trafione kostiumy i to co najważniejsze – aktor i słowo na pierwszym miejscu. A wszystko pięknie współgrające ze stylową salą Reduty Banku Polskiego. Wielkie okna Reduty stanowiące tło dla sceny i aktorów stają się dla publiczności lustrami, w których przeglądają się ich marzenia, pomysły na życie i ich lęki prowadzące do niespełnienia. Symboliczna oprawa spektaklu sprawia, że nie jest on osadzony w konkretnej epoce i z łatwością pozwala się widzom identyfikować z przeżyciami i uczuciami bohaterów.

W spektaklu biorą udział: Nina Czerkies, Katarzyna Kownacka, Joanna Domańska, Anastazja Grelązka, Magdalena Olszewska, Dariusz Pick, Cezary Nowak, Mikołaj Klimek, Bogdan Misiewicz, Sławomir Śmiałek, Piotr Skowroński. Scenografia: Sofia Tugrainowa. Słowo wstępne, Piotr Rzewuski, pełniący również rolę strażnika strzelby, jak to u Czechowa. Spektakl miał swoją prapremierę 3 grudnia, a premierę 17 grudnia w Sali Reduty. Planujemy kolejne prezentacje spektaklu.

BBJ