Zwiedzamy Warszawę z Żołnierzami AK

Czerwcowe „Praskie Spotkania z Historią”, poświecone są prezentacji Patriotycznej gry komunikacyjnej. To projekt członków Światowego Związku Żołnierzy AK, Fundacja Polskiego Państwa Podziemnego oraz warszawskiego Zakładu Transportu Miejskiego. Ideę gry oraz wydawnictwa z nią związane podczas spotkania zaprezentują prof. Marek Cieciura oraz Skarbnik Związku Maciej Jarosiński.

Celem gry jest zapoznanie jej uczestników z historią Armii Krajowej oraz historią konspiracji pracowników komunikacji miejskiej. Gra odbywa się w oparciu o tabliczki z kodami QR rozmieszczone w 123 miejscach pamięci Armii Krajowej w Warszawie oraz na przystankach tramwajowych i autobusowych i stacjach metra. Podczas gry należy dotrzeć, w dowolnej kolejności, środkami komunikacji miejskiej do wybranych miejsc pamięci. Gra jest świetnym sposobem na sobotnio-niedzielne rodzinne zwiedzanie Miasta, poznawanie lokalnej historii i topografii. Do uczestnictwa w grze potrzebny jest smartfon z dostępem do Internetu oraz ściągnięcie bezpłatnej aplikacji do czytania kodów QR. W grę można grać również online, nie wychodząc z domu.

Gra jest punktowania, a dla najlepszych przeznaczone są nagrody ufundowane przez Światowy Związek Żołnierzy AK. Pierwsi nagrodzeni już są. Szczegółowe instrukcje znajdą Państwo na stronie www.armiakrajowa.org.pl  i                                  www. ztm.waw.pl

Beata Bielińska – Jacewicz